Święto Zmarłych

Wprowadzono: 10 listopadaa 2014

Święto Zmarłych to dobra okazja do rozmów na temat przeszłości i historii. Przedszkolaki wybrały się na spacer na pobliski cmentarz. Dzieci wiedziały jak należy zachowywać się w tym szczególnym miejscu, alejkami cmentarza dotarliśmy do krzyża, przy którym dzieci pozostawiły zapalone znicze.
 

20141103_123502 20141103_123455 Czytaj dalej »

Halloween

Wprowadzono: 10 listopadaa 2014

31 października dzieci poznały zwyczaj obchodzenia Halloween, który widoczny jest głównie w kulturze amerykańskiej. Przygotowały wspólnie halloween’ową dynię, aby mogła zdobić kącik tematyczny.
 

 

Teatrzyk

Wprowadzono: 10 listopadaa 2014

Tym razem odwiedzili nas aktorzy z Wałbrzycha, którzy w bardzo wesoły sposób przedstawili dzieciom zasady dobrego wychowania.
 

 

Jesienne warzywa

Wprowadzono: 23 październikaa 2014

Jak na starszaków przystało, dokonaliśmy jesiennych zbiorów warzyw. Pomogły nam: masa solna, piekarnik, farby, nasze sprawne ręce i świetna zabawa.

Wycieczka

Wprowadzono: 21 październikaa 2014

14 października  „Muchomorki”, „Skrzaty”, oraz „Zerówka” wyruszyły na wycieczkę do Świdnicy.
W pierwszej części wycieczki dzieci odwiedziły Stację Edukacji Ekologicznej, gdzie przeżyły wspaniałe spotkanie z naturą. Pani przewodnik przybliżyła dzieciom różne gatunki nietoperzy oraz innych zwierząt żyjących w polskich lasach i nie tylko. Jednak największą atrakcją okazały się żywe zwierzęta, które dzieci mogły

Dzień Edukacji Narodowej

Wprowadzono: 21 październikaa 2014

„Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra, czynić najlepsze – to zadanie i cel człowieka”
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z naszego przedszkola gościły w Domu Parafialnym przy Parafii Najświętszej Maryi Panny w Bielawie, gdzie  zaprezentowały piękne wiersze i piosenki wszystkim pracownikom bielawskiej oświaty.
Występ o podobnej treści miał miejsce także

Odwiedziny w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bielawie

Wprowadzono: 21 październikaa 2014

9 października grupa „Skrzaty” wybrała się w odwiedziny do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bielawie, gdzie pracownicy wystąpili z przedstawieniem kukiełkowym pt. „Bielawskie Skrzaty”. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały teatrzyk i na pewno z wielką przyjemnością przyjmą zaproszenie na kolejną sztukę.