Cała Polska czyta dzieciom

Wprowadzono: 17 grudnia 2013

W naszym przedszkolu realizowana jest akcja  – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Oprócz tego, że Panie codziennie czytają dzieciom piękne baśnie, to postanowiły również włączać do akcji rodziców. Jest to dodatkowa atrakcja dla dzieci, słuchają opowiadań z większym zainteresowaniem, a przy tym sprawia im to dużo radości.
Czytanie książek wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dzieci. Zaspokaja wszystkie potrzeby emocjonalne, a przy tym przynosi im radość i pozostawia cudowne wspomnienia. Drodzy rodzice pamiętajcie, że czytając dziecku książkę, w istocie dajemy mu największy dar – swój czas, wyłączną uwagę, pełne zaangażowanie, nasz entuzjazm dla czytania, miłość. Dlatego dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Tego rodzaju świadomość buduje jego poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę i wiarę w siebie. Czytanie dziecku dla przyjemności, dla samej radości bycia razem, wspólnej podróży w świat wyobraźni i przeżywania perypetii.
Zapraszamy do odwiedzenia stronki internetowej poświęconej całej akcji:

http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

Filmik – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM